Gabinet akupunktury i medycyny wschodniej
Twoje zdrowie w dobrych rękach

Faq

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

Co to jest akupunktura?

Akupunktura jest jedną z najważniejszych sztuk medycyny orientalnej, polegającą na wprowadzeniu igieł w określone punkty ciała. Te specjalne punkty zlokalizowane są wzdłuż różnych meridianów, z których dwanaście odpowiada poszczególnym narządom.
Jakie są wskazania do akupunktury?

Sprawdź zakładkę "Co leczymy". Zalecamy zabiegi przede wszystkim w ostrych i przewlekłych bólach kręgosłupa, bólach głowy, stawów, chorobach reumatycznych. Świetne efekty osiągane są również w porażeniu nerwu twarzowego i wielu neurobólach. Ale wskazań jest dużo więcej.


Czy podczas akupunktury można zarazić się HIV lub inną chorobą?

Obecnie akupunkturę wykonuje się sterylnymi igłami jednorazowego użytku. Oznacza to, że nie istnieje możliwość zakażenia się żadną chorobą podczas zabiegu. Nie należy wyrażać zgody na zabieg wykonywany niesterylną igłą!
Czy akupunktura jest bezpieczna? Czy istnieje niebezpieczeństwo przebicia naczynia bądź narządów wewnętrznych?
Prawidłowo wykonywana akupunktura nie niesie ze sobą prawie żadnego ryzyka. Dotyczy to oczywiście sytuacji, kiedy zabieg wykonuje odpowiednio przeszkolony akupunkturzysta.


Czy akupunktura boli?

Zabieg wykonywany jest najczęściej igłami o średnicy 0,25mm. Są one wielokrotnie cieńsze od zwykłych igieł iniekcyjnych. Czasami zabieg jest całkowicie bezbolesny, czasami - w bardziej bolesnych punktach - czuje się lekkie ukłucie.


Dlaczego warto korzystać z zabiegów akupunktury? Czy nie lepiej po prostu brać np. leki przeciwbólowe?

Każdy lek ma swoje działanie niepożądane. Przewlekłe zażywanie leków przeciwbólowych ma szkodliwy wpływ na nasz żołądek, wątrobę i wiele innych narządów. Akupunktura, jako metoda naturalna, nie powoduje skutków ubocznych.
Dodatkowo, akupunktura często radzi sobie w sytuacji, gdy konwencjonalne leki zawodzą.


Czy można leczyć akupunkturą dzieci?

Tak, używając specjalne igły które nie sprawiają bólu. Alternatywą do akupunktury klasycznej jest laseropunktura, gdzie do stymulacji używa się lasera małej mocy zamiast igieł. Laseropunktura jest niebolesną, nieinwazyjną, bezpieczną i bardzo skuteczną metodą leczenia, w związku z tym szczególnie proponowana jest dla dzieci jak i również osobom wrażliwym na akupunkturę klasyczną.
Laseropunkturę szczególne polecamy dzieciom z nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych oraz ze słabą odpornością immunologiczną. (patrz zakładka „Laseropunktura”)

Ile zabiegów potrzeba do leczenia akupunkturą?

Zaleca się średnio od 10-12 zabiegów. Po serii zabiegu należy dać organizmowi czas na dojście do siebie. W leczeniu poważniejszych schorzeń zaleca się powtarzać serię zabiegów, ale o tym powinien zadecydować lekarz.

2011 © arumed.com.pl | ul. Słomińskiego 15 lok.505 (I piętro), Warszawa |
tel: 22 825 93 96, kom. 502 97 96 65
projekt strony: WebReklama