Gabinet akupunktury i medycyny wschodniej
Twoje zdrowie w dobrych rękach

Medycyna Wschodnia

Medycyna Wschodnia określa zdrowie nie jako brak choroby, ale jako obejmujący całego człowieka stan dobrego samopoczucia. Oznacza to wolne od wszelkich dolegliwości ciało, dotyczy również całokształtu indywidualnych myśli, emocji i światopoglądu. W świetle filozofii Wschodu zdrowie to stan umysłu i sposób życia.
Medycyna Wschodnia liczy co najmniej kilka tysiące lat. Przeżywa nadal rozkwit w krajach Dalekiego Wschodu, a wiele aspektów medycyny wschodniej zdobywa coraz większą popularność na Zachodzie.
Medycyna Wschodnia przetrwała tak długo bo jest niezwykle skuteczna i co najważniejsze nie wykazuje ubocznych skutków leczenia i odwołuje się do naturalnych form terapii. Nie znaczy to, że przeciwstawia się medycynie konwencjonalnej. Wręcz przeciwnie, ostatnio obserwujemy na świecie tendencje wzajemnego uzupełniania się i współdziałania tych dwóch kierunków. Wielowiekowe tradycje i doświadczenie Medycyny Wschodniej łączy się z osiągnięciami medycyny klasycznej związanymi z rozwojem nowoczesnej nauki i techniki.
Zakres Tradycyjnej Medycyny Wschodniej wchodzi wiele terapii, takich jak akupunktura, akupresura, żywienie, ziołolecznictwo, specjalne ćwiczenia (np: yoga, qigong, tai chi chuan), masaż leczniczy i techniki manualne.
 

2011 © arumed.com.pl | ul. Słomińskiego 15 lok.505 (I piętro), Warszawa |
tel: 22 825 93 96, kom. 502 97 96 65
projekt strony: WebReklama