Gabinet akupunktury i medycyny wschodniej
Twoje zdrowie w dobrych rękach

Akupunktura antynikotynowa

                                                                       
                         

Akupunktura jest potężnym narzędziem, wykorzystywanym do walki z nałogiem palenia. Ciągle jednak nie jest jeszcze bardzo popularna wśród osób pragnących rzucić palenie pomimo tego, że jest to bardzo skuteczny sposób na rzucenie palenia bez skutków ubocznych. Akupunktura dostarcza dodatkowych impulsów palaczowi do rzucenia palenia na dobre.

Ale jak akupunktura naprawdę działa? Akupunktura wykorzystuje małe igły o różnych długościach i rozmiarach, które pobudzają skórę w danym obszarze ciała ludzkiego. W przypadku zaprzestania palenia, igły są umieszczane w obszarach, które wpływają na przepływ energii do jamy ustnej, płuc i układu oddechowego, jak również części mózgu, które generują apetyt na dym tytoniowy.

Palacze, którzy otrzymali leczenie akupunkturą, wykazują zmniejszoną tolerancję na dym papierosowy, a ich chęć palenia faktycznie słabnie się po zabiegu akupunktury.

Ważne jest przestrzeganie kilku zasad, aby w pełni korzystać z akupunktury. Są to:
- palacz otrzymujących leczenie akupunkturą, musi poddać się zwykle kilkunastu zabiegom bez przerwy, aby leczenia było w pełni skuteczne.

- palacz ma za zadanie domowe wykonywać samemu sobie stymulację nakłutych w gabinecie punktów akupunkturowych na uchu w celu wzmocnienia leczenia i zmniejszenia odczucia głodu nikotynowego. W punktach tych mogą zostać umieszczone igły, małe ziarenka lub magnesy.                                                                                                                                             

 

2011 © arumed.com.pl | ul. Słomińskiego 15 lok.505 (I piętro), Warszawa |
tel: 22 825 93 96, kom. 502 97 96 65
projekt strony: WebReklama