Gabinet akupunktury i medycyny wschodniej
Twoje zdrowie w dobrych rękach

Aurikuloterapia

Aurikuloterapia- akupunktura ucha

Aurikuloterapia to metoda stymulacji małżowiny usznej w celu uzyskania efektu leczniczego.

Na małżowinie znajdują się receptory wszystkich narządów, układów i części ciała. Aurikuloterapia należy do mikrosystemu oddziaływania odruchowego naszego organizmu, jest metodą holistyczną. Metoda ta wywodzi się ze Starożytnych Chin, pierwsze wzmianki  o stref refleksyjnych ucha pojawiły się  IV w p. n. e. w dziele pt. „Kanon Medycyny Wewnętrznej”.
W połowie ubiegłego wieku skuteczność metody praktykowanej już w Europie i Stanach Zjednoczonych i prace naukowe nad refleksologią ucha wpłynęły na dynamiczny rozwój tej metody leczenia. Francuski lekarz i naukowiec Dr Paul Nogier opracował mapę punktów, rozwinął i udoskonalił techniki zabiegowe. Za swoje osiągnięcia, geniusz i badania naukowe Nogier był nominowany do Nagrody Nobla w 1996r.

 

 Akupunkturę ucha (aurikuloterapia) można stosować oddzielnie lub w połączeniu z innymi metodami leczenia, m.in. akupunkturą ogólną, co znacznie zwiększa jej działanie lecznicze.  

Ta metodę stosujemy w leczeniu wielu chorób, głównie nerwic i bólów różnego pochodzenia. Jest stosowana w przypadkach osłabienia układu odpornościowego organizmu. Poprzez oddziaływanie i stymulowanie odpowiednich punktów można doprowadzić do zmniejszenia apetytu oraz polepszenia przemiany materii, co chwalą osoby walczące z nadwagą.

Aurikuloterapia jest też skuteczna w leczeniu nałogu tytoniowego. Mikroakupunktura polega na wbiciu w małżowinie uszną małych igiełek zaklejonych przezroczystym plastrem, które pacjent nosi w uchu kilka dni.

2011 © arumed.com.pl | ul. Słomińskiego 15 lok.505 (I piętro), Warszawa |
tel: 22 825 93 96, kom. 502 97 96 65
projekt strony: WebReklama