Gabinet akupunktury i medycyny wschodniej
Twoje zdrowie w dobrych rękach

Akupunktura kosmetyczna

 

Akupunktura kosmetyczna jest systemem wykorzystującym techniki starożytnej medycyny chińskiej w celu zmniejszenia objawów starzenia. Jest alternatywą dla botoksu, mikrodermabrazji, peelingów chemicznych lub innych zabiegów, mających na celu powstrzymanie widocznych objawów upływu czasu. Jest metodą naturalną, nie wpływającą na mimikę twarzy i nie powodującą zniekształcenia rysów. Akupunktura kosmetyczna wywiera wpływ poprzez oddziaływanie zarówno miejscowe na oznaki starzenia się, jak i poprzez wpływ na procesy ogólne. Może ona zmniejszyć objawy upływającego czasu nawet do kilkunastu lat. Wpływ zabiegów akupunktury kosmetycznej, już po pierwszej sesji, może dawać zadziwiające efekty.
Wpływ takich czynników jak zanieczyszczenie środowiska, stosowanie makijażu, niedostateczna pielęgnacja skóry, palenie papierosów, alkohol, zbyt mało czasu poświęcanego na wypoczynek, przemęczenie, nieodpowiednia dieta, stres i brak równowagi emocjonalnej wywierają ogromny wpływ na kolor i napięcie skóry.

Każda osoba poddająca się zabiegom akupunktury kosmetycznej jest traktowana indywidualnie w zależności od problemów zdrowotnych oraz celów kosmetycznych. W zależności od potrzeb igły do akupunktury są umiejscawianie w konkretnych obszarach twarzy, szyi, głowy, klatki piersiowej czy brzucha. Pozostają w miejscu wkłucia od 20 do 45 minut. Igły stymulują komórki skóry poprzez poprawę krążenia krwi, co z kolei zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Kolagen jest ważnym składnikiem tkanki łącznej, odpowiadającym za jędrność i sprężystość skóry. Poprawa lokalnego dopływu krwi i składników odżywczych oraz krążenia limfy wzmacnia i napina tkanki twarzy. Akupunktura wzmacnia także osłabione włókna mięśniowe twarzy poprzez stymulowanie lokalnych receptorów nerwowych, czego efektem jest poprawa napięcia mięśniowego oraz wypoczęty, zrelaksowany i młodszy wygląd twarzy.

Cała sesja trwa od 60 do 90 minut. Zalecana jest seria 15 zabiegów, z czego pierwszych 10 wykonuje się dwa razy w tygodniu, a kolejne raz na tydzień. Innym sposobem prowadzenia zabiegów jest 5 zabiegów przez kolejnych pięć dni, a pozostałe z serii 10 zabiegów co drugi dzień. Wyniki są widoczne już po pierwszym zabiegu akupunktury kosmetycznej. Dla podtrzymania efektów polecane jest korzystanie z sesji raz w miesiącu. Osoby palące, pijące alkohol, jak i stali bywalcy solarium będą potrzebować prawdopodobnie większej ilości sesji.
U osób powyżej 40 roku życia najlepsze efekty dają 2 sesje w tygodniu przez około 15 do 20 spotkań. Osobom do 40 roku życia poleca się 8 do 10 sesji.

Korzyści, jakich możemy oczekiwać podczas korzystania z akupunktury kosmetycznej to likwidacja lub zmniejszenie głębokości zmarszczek, bardziej miękkie linie twarzy, zmniejszenie opuchnięć pod oczami, zmniejszenie blizn, zmniejszenie podwójnego podbródka, zwiększenie produkcji kolagenu, zwiększenie relaksu i poprawa ogólnego samopoczucia.

 

2011 © arumed.com.pl | ul. Słomińskiego 15 lok.505 (I piętro), Warszawa |
tel: 22 825 93 96, kom. 502 97 96 65
projekt strony: WebReklama