Gabinet akupunktury i medycyny wschodniej
Twoje zdrowie w dobrych rękach

Akupunktura

Akupunktura jest bezpieczną i efektywną sztuką leczenia popartą przez ponad cztery tysiące lat praktyki i badań. Jest stosowana w skali światowej, zarówno jako główna, jak i wspomagająca terapia wielu chorób.

Akupunktura przywraca i podtrzymuje zdrowie dzięki wkłuwaniu igieł w ściśle określone miejsce na ciele ludzkim. Nakłucia działają na organizm i pobudzając go, prowadzą do równowagi i uruchamiają proces samo uzdrawiania.

 


 
Na czym polega ?

Zabieg akupunktury polega na nakłuwaniu cienkimi, sterylnymi igłami określonych punktów na ciele, które znajdują się wzdłuż 12 meridianów (kanałów). Zaburzenie w konkretnym kanale energetycznym prowadzi do określonych patologii w organizmie. Nakłuwanie określonych punktów powiązane jest ze stymulowaniem określonych organów i ma na celu przywrócenia prawidłowego krążenia „Qi”, czyli energii witalnej w naszym organizmie. Dzięki temu organizm powraca do równowagi i jest zdolny do powrotu do zdrowia. Efekt terapeutyczny w leczeniu akupunkturą uzyskuje się przy wykorzystaniu odruchów własnego układu nerwowego organizmu pacjenta.


Akupunktura dzisiaj obejmuje swoim zasięgiem niemal cały świat i zyskuje sobie coraz więcej zwolenników zarówno wśród pacjentów jak i lekarzy. Współczesna medycyna zachodnia, pomimo wybitnych osiągnięć w dziedzinie diagnostyki i terapii, nadal jest bezradna w wielu jednostkach chorobowych i to w takich, w których akupunktura jest w stanie przynieść skuteczną pomoc, coraz więc powszechniejszy staje się pogląd, że akupunktura jest sojusznikiem współczesnej medycyny i stanowi jej cenne uzupełnienie.

 


Akupunktura została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako oficjalna metoda leczenia. WHO również uznała, ze akupunktura jest skuteczna w leczeniu ponad 300 dolegliwości chorobowych.

2011 © arumed.com.pl | ul. Słomińskiego 15 lok.505 (I piętro), Warszawa |
tel: 22 825 93 96, kom. 502 97 96 65
projekt strony: WebReklama